Akrylové nechty - nákupný radca

Akrylové nechty sú vedľa gélových veľmi populárnou formou modelácie nechtov. Jedná sa o techniku spojenia akrylového prášku a tekutiny (liquidu). Hlavnou výhodou oproti gélovým nechtom je ich veľká pevnosť. Sú vhodné na nechty slabé, rozštiepené a lámavé. Nevýhodou je zápach, ktorý je pri modelácii cítiť.

1. Potrebujem na modeláciu UV lampu?

K modelácii akrylom nie je na rozdiel od modelácie gélom potrebná UV lampa. Podrobnejšie vysvetlenie: UV lampa nie je potrebná, pretože akryl tvrdne pomocou akryl liquidu na vzduchu.

2. Ako si doma vytvoriť akrylové nechty?

Ak sa rozhodnete vytvoriť si akrylové nechty doma, obstarajte si najskôr potrebné pomôcky a materiál v akrylovej súprave alebo jednotlivo (akrylový prášok, akryl liquid, čistič nechtov, pilníky, leštiaci pilník). Podrobnejšie vysvetlenie: Ako u každej modelácie si najskôr urobíme prípravu prírodného nechtu. Necht zbavíme nečistôt a mastnoty a upravíme kožtičku v okolí nechtu. Pomocou jemného pilník bloku necht na povrchu ľahko zbrúsime a tým odstránime všetok lesk. Toto zmatnenie je dôležité pre priľnavosť akrylu. Ak je potrebné, necht predĺžime pomocou nechtového tipu alebo šablóny. Na prírodný necht nanesieme Primer. Do sklenenej misky nalejeme v malom množstve akryl liquid a pripravíme si akrylový prášok. Štetec namáčame najskôr do liquidu a potom do akrylového prášku. Na špičke štetca tak vytvoríme malú gélovú guľôčku, ktorú nanášame na necht. Pred každým ďalším namočením do liquidu štetec otrieme o obrúsok. Pracujeme rýchlo, pretože akryl rýchlo schne. Ak chceme bielu alebo farebnú špičku, nanesieme biely popr. farebný akryl najskôr na špičku nechtu a potom nanášame číry akryl na celý necht. Štetec je nutné po aplikácii dôkladne očistiť čističom, aby nezatvrdol. Na záver vypilujeme necht do požadovaného tvaru a vyleštíme leštiacim pilníkom do lesku.

3. Ako dlho akrylové nechty vydržia?

Akrylové nechty, aj napriek ich veľkej odolnosti, je nutné každé 3-4 týždne pravidelne dopĺňať.

Slovníček pojmov:
Akryl liquid - Tvrdidlo určené na modeláciu akrylových nechtov. Tekutina používajúca sa na vytvorenie akrylovej hmoty pomocou akrylového prášku.
Akrylový prášok - Prášok určený na modeláciu akrylových nechtov, ktorý je nutné používať spolu s akryl liquidom.
Primer - Prípravok určený na dezinfekciu, odmastenie nechtov a na zlepšenie priľnavosti medzi prírodným nechtom a UV gélom alebo akrylom.

Sortiment akrylových práškov a akryl liquidov nájdete tu.