Gélové nechty - postup

Postup modelácie gélových nechtov pomocou nechtových tipov

Postup modelácie gélových nechtov pomocou šablón nájdete tu.

1. Príprava nechtu

Postup - gelové nehty

Príprava nechtu je veľmi dôležitá pre celkový výsledok modelácie gélových nechtov. Pri nesprávnej príprave bude výsledok neúspešný.

 

Necht očistíme pomocou papierového tampónu a čističa a zbavíme ho nečistôt a mastnoty. Po použití papierový tampón vyhodíme, predídeme tým naneseniu nečistôt späť na necht.

 

 

Pomocou kopýtka alebo dreveného drievka odsunieme kožtičku nechtu. V prípade potreby prebytočnú kožtičku opatrne odstránime kliešťami na kožtičku.


Necht zbrúsime jemným pilníkom a odstránime všetok lesk. Necht musí byť dokonale zbrúsený a očistený, nesmú na ňom zostať žiadne lesklé miesta. Mal by vyzerať, ako by bol poprášený bielym práškom.

 

2. Lepenie tipu na necht

Vyberieme správnu veľkosť tipu priložením tipu na necht. Okraje nechtu musia dokonale lícovať s tvarom tipu. Necht odmastíme čističom. Na lepiacu plochu tipu nanesieme lepidlo a kolmým priložením pomaly pokladáme dolu. Lepidlo sa tak rovnomerne rozprestrie po celej ploche. Lepidla by malo byť tak akurát, aby nepretekalo. Ak sa tak stalo, pretekajúce lepidlo ihneď odstránime.

Tip skrátime pomocou gilotíny na požadovanú dĺžku. Jemným pilníkom zbrúsime strany a povrch tipu a tip upravíme do požadovaného tvaru. Bočné línie tipu musia byť rovnobežné a musia presne nadväzovať na okraje prírodného nechtu.

U tipov Classic obrúsime povrch tipu voči nechtovému lôžku dostratena, ale nemalo by dôjsť ku kontaktu pilníka s nechtom.

 

3. Príprava nechtu pred modeláciou

Necht očistíme čističom. Na prírodný necht (tam kde nie je nalepený tip) nanesieme Primer a necháme 30 sekúnd vytvrdiť v UV lampe.


 

 

4. Nanesenie francúzskej manikúry – biele alebo farebné špičky

Špičku nechtu jemne zbrúsime bielym blokom, aby vznikol hladký povrch. Pomocou štetca alebo zdobiacej tyčinky nanesieme biely alebo farebný gél na špičku nechtu. Necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.

 

5. Modelácia nechtu

Pomocou štetca nanesieme slabšiu vrstvu podkladového gélu. Aplikácia gélu by mala začínať od stredu nechtu k špičke nechtu a nakoniec k nechtovému lôžku. Pred umiestnením do UV lampy sa uistíme, že gél nestiekol na pokožku a ak sa tak stalo, odstránime ho pomocou drevenej tyčinky. Necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.

Modelovacím gélom začneme tvarovať necht. V 1. fáze nanesieme gél na stredový bod nechtu a tiahneme smerom ku koncu nechtového tipu. Snažte sa gél rolovať späť na stredový bod. Tým vytvoríme C-oblúk. Nakoniec gél roztiahneme zhruba do 2/3 k nechtovému lôžku. Gélu musíme venovať neustálu pozornosť, aby nestekal na pokožku a ak sa tak stalo, odstránime ho pomocou drevenej tyčinky. Necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.
Začneme modelovať 2. fázu. Postupujeme rovnako ako v 1. fáze s tým, že nakoniec gél roztiahneme až k nechtovému lôžku. Znovu necháme necht vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.

Po vytvrdení v UV lampe odstránime lepkavý výpotok z nechtu čističom.

Jednofázový gél sa nanáša tak, aby sa po nanesení poslednej vrstvy nechty už inak neupravovali. Je však nevyhnutné pilníkom odspodu spilovať okraj nechtu tak, aby bol tip ukrytý. Chráni to pred odlupovaním gélu od nechtového lôžka.

V prípade nerovností povrch nechtu jemne uhladíme a nanesieme tenkú vrstvu modelovacieho gélu alebo vrchného gélu s leskom.

6. Záver

Na záver nanesieme okolo nechtového lôžka výživný nechtový olejček.

Všetko potrebné na modeláciu gélových nechtov pomocou nechtových tipov nájdete v našich nechtových súpravách Select >>