Gélové nechty - návod

Návod na modeláciu gélových nechtov pomocou šablón

Šablóny na gélové nechty určite pomôžu uľahčiť prácu pri modelácii gélových nechtov. Ako sa tieto šablóny používajú a ako sa gélové nechty celkovo modelujú, nájdete v našom návode na gélové nechty. Učený z neba nespadol a presne to platí aj pri modelácii gélových nechtov. Preto je ľahšie používať vopred pripravenú šablónu na gélové nechty, ktorá zaistí, aby vaše nechty vyzerali výborne a upravene. Okrem toho, že šablóny na gélové nechty pomáhajú začiatočníkom s presnosťou, zároveň urýchľujú celú modeláciu gélových nechtov. Zadovážte si aj vy šablóny na gélové nechty u nás v Raji nechtov a začnite podľa nášho návodu na gélové nechty aj vy ešte dnes!

Návod na modeláciu gélových nechtov pomocou nechtových tipov nájdete tu.

1. Príprava nechtu

Príprava nechtu je veľmi dôležitá pre celkový výsledok modelácie gélových nechtov. Pri nesprávnej príprave bude výsledok neúspešný.

Necht očistíme pomocou papierového tampónu a čističa a zbavíme ho nečistôt a mastnoty. Po použití papierový tampón vyhodíme, predídeme tým naneseniu nečistôt späť na necht.

 


Pomocou kopýtka alebo dreveného drievka odsunieme kožtičku nechtu. V prípade potreby prebytočnú kožtičku opatrne odstránime kliešťami na kožtičku.

Necht zbrúsime jemným pilníkom a odstránime všetok lesk. Necht musí byť dokonale zbrúsený a očistený, nesmú na ňom zostať žiadne lesklé miesta. Mal by vyzerať, ako by bol poprášený bielym práškom.

Na prírodný necht nanesieme Primer a necháme 30 sekúnd vytvrdiť v UV lampe.

 
2. Nanesenie šablóny na necht


Prírodný necht by mal byť min. 1 milimeter dlhý. Nanesieme správne šablónu na necht.
Šablónu ohneme a zasunieme ju pod voľný okraj nechtu tak, aby tvorila jednu líniu s nechtom. Dôležité je, aby medzi okrajom nechtu a šablónou nevznikla medzera.

 

 

 

 

Na necht a šablónu nanesieme podkladový gél a necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty (ak nemáme podkladový gél, nanesieme tenkú vrstvu jednofázového modelovacieho gélu).

Po vytvrdení v UV lampe hneď nanášame vrstvu modelovacieho gélu a znovu necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.

Odstránime šablónu a necht očistíme čističom. Pilníkom vytvarujeme necht do požadovanej dĺžky, obrúsime hrany a vyrovnáme plochu nechtu.

 3. Nanesenie francúzskej manikúry – biele alebo farebné špičky


Špičku nechtu jemne zbrúsime bielym blokom, aby vznikol hladký povrch. Za pomocou štetca alebo zdobiacej tyčinky nanesieme biely alebo farebný gél na špičku nechtu. Necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.

 


4. Modelácia nechtu


Pomocou štetca nanesieme slabšiu vrstvu podkladového gélu. Aplikácia gélu by mala začínať od stredu nechtu k špičke nechtu a nakoniec k nechtovému lôžku. Pred umiestnením do UV lampy sa uistíme, že gél nestiekol na pokožku a ak sa tak stalo, odstránime ho pomocou drevenej tyčinky. Necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.

Modelovacím gélom začneme tvarovať necht. V 1. fáze nanesieme gél na stredový bod nechtu a tiahneme smerom ku koncu nechtového tipu. Snažte sa gél rolovať späť na stredový bod. Tým vytvoríme C-oblúk. Nakoniec gél roztiahneme zhruba do 2/3 k nechtovému lôžku. Gélu musíme venovať neustálu pozornosť, aby nestiekol na pokožku a ak sa tak stalo, odstránime ho pomocou drevenej tyčinky. Necháme vytvrdiť v UV lampe 2 minúty.
Začneme modelovať 2. fázu. Postupujeme rovnako ako v 1. fáze s tým, že nakoniec gél roztiahneme až k nechtovému lôžku. Znova necháme necht vytvrdiť v UV lampe 2 minúty. Po vytvrdení v UV lampe odstránime lepkavý výpotok z nechtu čističom.

 Jednofázový gél sa nanáša tak, aby sa po nanesení poslednej vrstvy nechty už inak neupravovali. Pripilujeme len spodnú časť nechtu. V prípade nerovností povrch nechtu jemne uhladíme a nanesieme tenkú vrstvu modelovacieho gélu alebo vrchného gélu s leskom.

 

5. Záver

Na záver nanesieme okolo nechtového lôžka výživný nechtový olejček.


Všetko potrebné na modeláciu gélových nechtov nájdete v našich nechtových súpravách >>