UV gély - nákupný radca

UV gél je základnou súčasťou pri tvorbe gélových nechtov. Základným gélom je gél stavebný (modelovací). V ponuke nájdete gély v dvoch formách: jednofázové a trojfázové. Farebné gély vynikajú svojou krycou schopnosťou a sú určené na francúzsku manikúru alebo celoplošný dizajn nechtov. Všetky UV gély je možné aplikovať na prírodné nechty či nechty umelé a je nutné ich vytvrdiť v UV lampe.

1. Aký je rozdiel medzi jednofázovým a trojfázovým gélom?

U gélov jednofázových stačí použiť iba jeden gél a to modelovací. U gélov trojfázových je nutné použiť celkom tri gély. Podrobnejšie vysvetlenie: Podkladový, vrchný či make-up gél sú v prípade použitia jednofázového gélu gélmi doplnkovými, ktoré môžete a nemusíte použiť a iba zlepšujú kvalitu modelácie. U gélov trojfázových je nutné použiť trojfázový postup gélov v danom poradí k docieleniu perfektného výsledku.

2. Čo je kamuflážny gél?

Modelovací krycí UV gél v prirodzených odtieňoch od hnedej až po mliečnu ružovú farbu. Môžeme ho tiež nájsť pod názvom make-up či cover gél. Podrobnejšie vysvetlenie: Používa sa na maskovanie nedokonalostí nechtu, prechodu medzi vlastným nechtom a tipom, na optické predĺženie nechtového lôžka alebo zjednotenie jeho farby. Je dôležité vybrať si odtieň, ktorý je najviac podobný farbe nechtového lôžka. Používa sa v tenkej vrstve pod modelovací gél alebo s ním môžeme necht priamo vymodelovať.

3. Po vytvrdení gélu v UV lampe nechty stále lepia, čo s tým?

Lepkavý povrch, takzvaný výpotok, je po vytvrdení UV gélu úplne v poriadku. Výpotok je potrebné po vytvrdení v UV lampe zotrieť. Podrobnejšie vysvetlenie: Všetky UV gély, aj farebné, zanechávajú po vytvrdení výpotok, až na výnimky špeciálnych bezvýpotkových UV gélov. Vzniknutý výpotok zotrieme pomocou čističa a papierového tampónu.

 

Slovníček pojmov

UV lampa - Slúži na vytvrdenie UV gélov.

Podkladový gél - Základový gél, ktorý výrazne zvyšuje priľnavosť medzi prírodným nechtom a modelovacím gélom.

Modelovací gél - Transparentný číry či ružový gél určený na modeláciu gélových nechtov.

Top vrchný gél - Gél na vysoký lesk, zvyšuje odolnosť proti poškrabaniu nechtov.

 

Sortiment modelovacích UV gélov nájdete tu a farebných UV gélov tu.